Реактивні висловлення американських підлітків в аспекті принципів Кооперації та Ввічливості (на матеріалі американського кінодискурсу)

Автор(и)

  • Олег Макаревич

Ключові слова:

кооперація, ввічливість, кінодискурс, підліток, мовлення, стратегія, максими

Анотація

Класики прагматики визначали ефективність спілкування шляхом його аналізу і виявлення дотримання мовцями принципів Ввічливості та Кооперації. Ефективність мовлення залежить від усвідомлення і прийняття мовцями єдиної спільної цілі спілкування. Базою вдалої комунікації слугує створення середовища позитивної взаємодії, що надає всі умови для втілення мовцями своїх стратегій спілкування. Комунікативна практика свідчить про те, що мовлення базоване на співпраці і ввічливості, представляє собою радше абстрактний образ, а не реальний стан речей. У реальній комунікації підлітків відбувається постійне порушення вищезгаданих максим, зумовлене соціально-статусними характеристиками мовця, віком, зокрема, а також расою, рівнем освіти і соціальним прошарком.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Опубліковано

2021-03-03

Як цитувати

Макаревич, О. (2021). Реактивні висловлення американських підлітків в аспекті принципів Кооперації та Ввічливості (на матеріалі американського кінодискурсу). Studia Philologica, (2). вилучено із https://studiap.kubg.edu.ua/index.php/journal/article/view/123

Номер

Розділ

Мовознавство