Структурні особливості сучасної англомовної випускної промови

Автор(и)

  • К.О. Шабельник Київський університет імені Бориса Грінченка
  • Ю.І. Торговець Київський університет імені Бориса Грінченка

DOI:

https://doi.org/10.28925/2311-2425.2021.165

Анотація

Представлене дослідження є спробую окреслити структурні особливості сучасної англомовної випускної промови. У статті випускна промова визначається як урочиста промова з нагоди завершення навчання у вищому навчальному закладі, вона зазвичай виголошується видатними людьми – акторами, співаками, політиками, бізнесменами – які зробили вагомий внесок у розвиток суспільства та досягли значних успіхів у певній галузі. Досліджувана промова належить до розважально-урочистого типу, оскільки її основною метою є ушанування досягнень випускників та надихання їх на нові звершення.

Підхід Тетяни Нагорської до структури промов видався найбільш релевантним для цієї розвідки і був успішно адаптований з огляду на особливості та мету дослідження. Дослідниця виділяє три основні частини промови: Вступний Комунікативний Блок, Основний Комунікативний Блок та Заключний Комунікативний Блок. Наша стаття зосереджується на аналізі Вступного (ВКБ) та Заключного Комунікативних Блоків (ЗКБ).

Результати дослідження показують, що Вступний Комунікативний Блок, як правило, починається з привітання (офіційного чи неофіційного, іноді обох, щоб уникнути повторення) за яким слідує звертання до групового або індивідуального адресата, при цьому усі спікери звертаються до випускників, іноді випускаючи звертання до інших присутніх. Мовці також можуть починати промову з вираження подяки, але зазвичай вона виникає як спонтанна реакція на оплески або емоційні вигуки аудиторії, в такому випадку спікери відхиляються від прописаного плану промови. Усі спікери у ВКБ вказують на те, що виголошувати промову для них це надзвичайна честь, вони пишаються можливістю поділитися своїм досвідом та дати настанови молодому поколінню.

У Заключному Комунікативному Блоці спікери актуалізують основну думку виступу та ставлять перед випускниками випробовуючі завдання, щоб залишити глибокий відбиток у їхній пам’яті та спонукати до рішучих дій.

Ключові слова: випускна промова; Вступний Комунікативний Блок; Заключний Комунікативний Блок; звертання; привітання.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Downloads


Переглядів анотації: 133

Опубліковано

2021-11-30

Як цитувати

Shabelnyk, K., & Torhovets, Y. (2021). Структурні особливості сучасної англомовної випускної промови. Studia Philologica, (1), 35–41. https://doi.org/10.28925/2311-2425.2021.165

Номер

Розділ

Мовознавство