Мовленнєві акти у твітах публічних осіб на тему навколишнього середовища

Автор(и)

  • К.В. Степаненко Київський університет імені Бориса Грінченка
  • Ю.В. Карпенко Київський національний лінгвістичний університет

DOI:

https://doi.org/10.28925/2311-2425.2021.167

Анотація

У цій статті представлено детальний аналіз та інтерпретацію основних мовленнєвих актів, які використовуються у твітах публічних осіб. Наші знахідки відображають найпоширеніші типи мовленнєвих актів, виявлених у висловлюваннях публічних осіб на тему навколишнього середовища. Беручи за основу дослідження численних науковців та багате теоретичне підґрунтя теорії мовленнєвих актів, дослідження торкається глобальних проблем, висвітлених у медіа дискурсі, з посиланням на прагматичний аспект відгуку аудиторії. Методологія цього дослідження початково збирає дані корпусу англомовного твіттера у рамках висловлювань відомих екоактивістів за допомогою методу суцільної вибірки. Одним з найважливіших компонентів публікації є класифікація зазначених висловлювань, підкріплена кількісними даними. Додатково до ілокутивного аспекту, було досліджено перлокутивний ефект на основі підрахунку реакцій аудиторії; окрім виявлених простих та складних мовленнєвих актів, авторки встановили значення комплексних мовленнєвих актів у рамках соціальної мережі Твіттер. Ще однією особливістю публікації є визначення зворотних мовленнєвих актів, що використовуються публічними особами на позначення важливості тем, піднятих у їхніх мікроблогах. Це дослідження також сфокусовано на перлокутивному ефекті висловлювань шляхом сумування ретвітів, твітів з цитатами та уподобань. Застосувавши кількісні методи до підрахунку відгуків аудиторії, було визначено головні екологічні теми. Статистичні дані широко використовуються у дослідженні з метою виявлення значного впливу окремих тематик на аудиторію. Сподіваємось, що це дослідження сприятиме глибшому розумінню прагматичного вивчення соціальних медіа для більш ґрунтовного уявлення про висловлення публічних осіб, які можна схематизувати з метою створення медіа дискурсу цільового призначення.

Ключові слова: мас-медійний дискурс, екодискурс, висловлювання публічних осіб, мовленнєві акти, твіт, іллокутивний акт, перлокутивний ефект.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Downloads


Переглядів анотації: 42

Опубліковано

2021-11-30

Як цитувати

Stepanenko, K., & Karpenko, Y. (2021). Мовленнєві акти у твітах публічних осіб на тему навколишнього середовища. Studia Philologica, (1), 47–53. https://doi.org/10.28925/2311-2425.2021.167

Номер

Розділ

Мовознавство