МОВНО-СТИЛІСТИЧНІ ДОМІНАНТИ ХУДОЖНЬОЇ ПРЕЗЕНТАЦІЇ ЖАХЛИВОГО У ЗМАЛЮВАННІ АТМОСФЕРИ Е.ПО ТА М.ГОГОЛЕМ

Автор(и)

  • Ольга Долгушева ЦДПУ

DOI:

https://doi.org/10.28925/2311-2425.2021.158

Анотація

Статтю присвячено розгляду мовно-стилістичних засобів створення атмосфери жаху у прозових творах Едгара По та Миколи Гоголя. Категорію жахливого у творчості По й Гоголя реалізовано на рівні системи персонажів, часопростору, атмосфери тощо. Саме остання постала предметом даного дослідження. Автором статті вивчаються основні засоби художньої виразності, текстуальні прийоми й мовно-стилістичні засоби, за допомогою яких митці слова естетизують жахливе у змалюванні атмосфери.

У результаті дослідження автор доходить висновку, що в розглянутих творах американського та українського письмовців серед мовно-стилістичних засобів найчисельнішими є епітети й метафори, що передовсім наявні у чисельних описових пасажах, у тому числі інтер’єрних, екстер’єрних та пейзажних. Розглянуті тропеїчні засоби мають окрім іншого символічні конотації. Типологічні розбіжності спостерігаються у реалізації авторського задуму письменників стосовно динаміки розгортання атмосфери жаху, використання елементів кольоропису та «передбачення».

Ключові слова: жахливе, атмосфера, художній простір, стилістичний засіб, опис, текстуальний прийом

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Downloads


Переглядів анотації: 40

Опубліковано

2021-09-19

Як цитувати

Долгушева, О. (2021). МОВНО-СТИЛІСТИЧНІ ДОМІНАНТИ ХУДОЖНЬОЇ ПРЕЗЕНТАЦІЇ ЖАХЛИВОГО У ЗМАЛЮВАННІ АТМОСФЕРИ Е.ПО ТА М.ГОГОЛЕМ. Studia Philologica, (2), 60–69. https://doi.org/10.28925/2311-2425.2021.158

Номер

Розділ

Мовознавство